Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi (Bartın Mika-Der Sevgi Evleri ) Açılışı

BARTIN - 7 MAYIS 2019

Yeni adıyla Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi (Bartın Mika-Der Sevgi Evleri ) 7 Mayıs Salı günü açıldı.
Açılış törenine Bartın Valisi Sn. Sinan Güner ve Eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin , Kültür ve Turizm İl Müdürü Fuat Dursun,Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan katıldı. Davetliler arasında Mika-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Ercan, Başkan Yardımcıları Arzu Sabancı ve Arzu Çebi, Genel Sekreter Elif Türkay, Yönetim Kurulu Üyesi Beril Miskavi, Dernek üyeleri Ece Kırmızıgül, Nihal Ata ve Sevtap Kababulut yer aldı.

Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi 40 çocuğun yaşayacağı 2 ikiz villa olmak üzere, 4 Sevgi Evi,2 katlı İdari bina ve 2 Açık Alan Spor sahasından oluşmaktadır.

İdari Bina Tarkan                                   

1.Ev Yaşar Kaptan Çebi

2.Ev Ali Ağaoğlu

3.Ev Hakan Sabancı

4.Ev Çiğdem Eşrefizade

Mika-Der bugüne kadar 30 şehrin çocuk yuva ve yetiştirme yurtlarının yaşam koşullarını iyileştirmiş olup bunun yanı sıra kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, oyun ve spor alanları yapılmasına destek olmuştur. İhtiyaç sahibi olan çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla 25 Çocuk Evi, 2 Sevgi Evi Kompleksi, 1 Çocuk Destek (Rehabilitasyon) Merkezi açarak 5 engelli aracı, 4 minibüs ve bir otobüs desteği vermiştir.

Bizi destekleyen tüm bağışçılarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizle..

Minik Kalplerimizin Yoluna Tuttuğunuz Işık Sizin de Yolunuzu Aydınlatsın..